Odměny za nákup

- Při nákupu nad 5000,- Kč u nás

dostanete 5% slevový kupón

na další nákup.

- Ke každé objednávce dostanete

zdarma aršík samolepek.

Nevíte jaký dárek?

Pomůžeme Vám vybrat

Kontaktujte nás na 

emailu rc-auta.eu@seznam.cz

nebo tel. 602336636

a my Vám rádi pomůžeme s výběrem

nebo sestavíme nabídku přesně na míru

Sledujte nás na Facebooku

Facebook

Zboží Vám doručí

 

Rc modely Kamionů / Trucků

Rc modely trucků, neboli kamionů jsou velmi oblíbenou a detailně propracovanou hračkou všech chlapů. Pokud tedy sháníte dárek pro přítele, tatínka, nebo dědu, který má zálibu právě v kamionech, bude pro vás rc model kamionu tou správnou volbou!

Základní informace:

V současné době jsou nejrozšířenější modely značky Tamiya v měřítku 1:14, pro které existuje nezčetné množství vybavení a doplňků pro všechny varianty trucků.

Existující typy modelů kamionů:

Z Evropských tahačů je na výběr z těchto modelů: Mercedes Benz 1838 LS , Mercedes Benz 1850 L , Mercedes Benz Actros 1851 Gigaspace , Volvo FH12 Globetroter , Scania R470 High Line , Scania R620 HighLine , MAN TGX 26.540 6x4 , MAN TGX 18.540 4x2

Z těch Amerických jsou to opravdové legendy: Ford Aeromax ,Globe Liner , King Hauler, Knight Hauler, Grand Hauler , FreightLiner Cascadia Evolution

Jsou modely opravdovou kopií reálného trucku?

Veškeré tyto modely se liší hlavně vzhledem, pohonem náprav a rozměry, vše je vytvořeno tak aby měřítko odpovídalo reálnému vzhledu a rozměrům daného tahače. Vybavení podvozku je pak zcela totožné, pohon zajišťuje elektromotor Johnson řady 540, který je napojen na třístupňovou převodovku, která nabízí modeláři nesčetné možnosti, není totoži problém užít si pomalou jízdu doma v obýváku, nebo venku na zpevněné cestě či asfaltu, převodové stupně jsou důsledně promyšlené, kdy tahač uveze až několik kilogramů těžký náklad v terénu do svahu, ale s prázdným návěsem si to na asfaltu může uhánět rychlostí až 30km/h.

Stavebnice nebo hotové RTR sady?

V současné době se prodávají tahače jen jako stavebnice, tzn. Jedná se o velkou krabici náhradních dílů, ze kterých si během X hodin sestavíte svou vysněnou hračku, dodávaný návod ke stavbě je velmi dobře zpracovaný, veškeré důležité díly jsou v měřítku 1:1, tzn. Lze díly přikládat abyste si byli 100% jisti že máte vše tak jak to má být. Důležitou informací může být že je nutno nalakovat a sestavit i kabinu kamionu, kabina je vyrobena z tvrdého ABS plastu a k jejímu lakování jsou určeny Tamiya Spraye řady s označením TS, které nabízejí škálu kolem 100 různých barev a odstínů. Pro ty méně zdatné v lakování Tamiya připravila exkluzivní edice s nalakovanou karoserií, tzn. Karoserii je nutné pouze sestavit, ale barvení tím odpadá.

Co vše je nutné zakoupit pro uvedení do provozu?

Vzhledem k tomu že stavebnice obsahuje pouze elektromotor a převodovku je zapotřebí dokoupit vhodnou elektroniku, serva, rc soupravu, akku a nabíječ.

- Nejlevnější variantou určenou pouze pro pohon modelu je standartní elektronický regulátor rychlosti, ten zajistí plynulý pohyb modelu - plyn/brzda/zpátečka, dostačující regulátor se pohybuje v cenové relaci od 500-1000,-
Pokud však požadujete relaistické zvuky modelu, spínání světel, klaksony, vybrace a spoustu dalších efektu z promo videí výrobce, budete muste investovat do multifunkční jednotky, která veškeré tyto funkce umí a jejíchž součástí jsou veškeré komponenty pro tyto funkce (reproduktor, vybrační modul, LED osvětlení vč. Kabeláže a hlavně multifunkční jednotka s integrovaným regulátorem rychlosti)
Dostupné jsou dva druhy multifunkčních jednotek Tamiya, které se liší hlavně zvukem.
Pro americké tahače je to MFC-01
Pro evropské tahače pak MFC-03

- další nezbytnou záležitostí pro pohyb modelu jsou serva, nejdůležitější jsou servo řízení a servo převodovky, můžete však využít i třetí servo pro ovládání zadního háku pro připojení návěsu. Servo pro řízení je určitě lepší vybrat silnější, s tahem alespoň 6kg, ostatní serva ovládají pouze táhla, takže stačí i levnější, samozřejmě čím rychlejší tím lepé.

- Často řešeným problémerm je rc souprava, tedy ovladač a přijímač. Mnoho zákazníků by rádo na tahač ovladač volantový (pokud na tomto také trváte, lze využít tříkanálový ovladač, který disponuje alespoň třemi přepínatelnými polohamy 3tího kanálu pro řazení, pistolová rc souprava lze použít pouze s běžným el. Regulátorem, určitě ji nelze použít s jednotkou MFC)
Pákové ovladače pro ovládání jednotek MFC by měli být alespoň 4kanálové, avšak lepší je mít volné kanály pro nějaké doplňkové příslušenství, např. Spínání přídavných majáků. Dnes již všichni využívají rc soupravy v pásmu 2,4Ghz, avšak opravdu málo z cenově dostupných dokáže plně komunikovat s jednotkou MFC, zásadním problémem v komunikaci jsou digitální trimy, se kterými si MFC neumí moc poradit, proto byl výrobcem Carson vyvinut 6ti kanálový ovladač Reflex Stick 2,4ghz s manuálními trimy, který s jednotkou komunikuje výborně a navíc je velmi levný.

- Akumulátory vhodné pro tahače jsou limitovány boxem, který je vyroben pouze pro šestičlánkové NiCd, nebo dnes již populárnější NiMh 7,2V, LiPo akumulátory do boxu nelze umístit a ani naně nejsou jednotky MFC zatím připraveny. Na NiMH akumulátor s kapacitou 5000mAh je možné jezdit až 60 minut.

- Výběr nabíječe je již zcela volný, určitě si nejdříve promyslete zda budete nabíjet pouze akku do trucku nebo i jných modelů, pro NiMh akumulátor vám postačí nabíječ kolem 500kč, pokud požadujete výkonný nabíječ pro všechny typy baterií za rozumné peníze, dobrou volbou by byl nabíječ Equilibrium Mini za velmi slušnou cenu.

Rychlý odkaz do sekce Kamionů a přívěsů naleznete zde http://www.rc-auta.eu/rc-auta/kamiony-a-navesy/

  • Využijte možnost doručení ZDARMA!