Odměny za nákup

- Při nákupu nad 5000,- Kč u nás

dostanete 5% slevový kupón

na další nákup.

- Ke každé objednávce dostanete

zdarma aršík samolepek.

Nevíte jaký dárek?

Pomůžeme Vám vybrat

Kontaktujte nás na 

emailu rc-auta.eu@seznam.cz

nebo tel. 602336636

a my Vám rádi pomůžeme s výběrem

nebo sestavíme nabídku přesně na míru

Sledujte nás na Facebooku

Facebook

Zboží Vám doručí

 

Rádi byste si pořídili nový model, ale neumíte se orientovat v naší široké nabídce?

Žádný problém, níže naleznete základní informace pro správný výběr modelu.

Před nákupem je důležité si uvědomit za jakým účelem chcete model provozovat, zda pouze na hobby, pro zábavu a rekreační využití, nebo zda požadujete závodní speciál se kterým budete chtít vyhrávat závody.

Modely určené pro hobby a rekreační použití jsou vesměs sestavené (tedy rubrika sestavené modely), v popisu zboží označené jako RTR (anglicky Redy To Run)

 • Továrně sestavené modely se vždy dodávají vč. nalakovaných karoserií a osazeny kompletní elektronikou, tedy připravené k okamžitému použití. POZOR vždy je důležité přečíst si popis zboží kde naleznete záklaní informace o daném modelu, ale nejdůležitější je Potřebné příslušenství! Většina elektricky poháněných modelů je totiž dodávána bez pohonného akumulátoru a nabíječe. U spalovacích motorů je téměř vždy nutné dokoupit startovací sadu a palivo.
  RTR modely nemusí vždy spadat do kategorie hobby, veškeré námi nabízené modely jsou profesionální značkové produkty, avšak ty které jsou továrně sestavené s označením RTR jsou již vč. elektroniky, a RC soupravy. Tato seriová výbava vždy většinou patří mezi vysoce kvaltní a minimálně poruchové produkty, avšak závodníci vždy raději používají své osvědčené RC vybavení, které poskytuje mnoho možností nastavení jízdních vlastností modelu (jako třeba ABS, Fail Save, nastavení max. výkonu motoru, nastavení úhlu zatáčení serva a pod.) Pokud tedy požadujete vysoce kvalitní model pro rekreační použití, jistě bude vaší volbou varianta RTR.
 • Modely s označením ARR jsou také továrně sestavené, avšak dodávané bez elektroniky, tyto modely se většinou objevují v sekci stavebnice elektro (např. tento), to kvůli tomu že jsou také dodávány bez rc vybavení - opět je důležité přečíst si v popisu zboží sekci Potřebné přislušenstvíVětšina elektrických modelů je dodáváne bez elektronického regulátoru rychlosti, rc soupravy, serva, akumulátoru a nabíječe.
 • Stavebnice jsou určeny především pro modeláře, které plánují se modelům více věnovat a chtějí si svůj model sami složit, při nákupu stavebnice je nutné si uvědomit že je celý model v kompletním rozsypu (veškeré plastové díly, spojovací materiál, kola, pneu, prostě vše je samostatně zabaleno v sáčcích) průměrně zručný člověk dokáže stavebnici vždy bez větších problémů složit (ke všem stavebnicím jsou dodávány obrázkové manuály s detailním postupem) Rovněž i karoserie modelu jsou u stavebnic jako polotovary, tedy nevystřižené, nenalakované a nepolepené (k vystřihování karoserie je nutné mít alespoň zahnuté nůžky na karoserie, k lakování je vždy nutné použít vhodný spray - Pro lexanové karoserie které jsou průhledné jsou určeny spraye řady PS - lakují ze z vnitřní strany karosereie / pro plastové karoserie vyhotovené z ABS plastu jsou určeny spraye řady TS - lakují se z vnější strany) Elektronika je dalším bodem, který budete k uvedení modelu do provozu. Opět je nutné přečíst si v popisu zboží co vlastně ještě budete potřebovat!

Možná už máte představu o tom jakou verzi modelu z jaké sekce našeho e-shopu nakoupit, ale stále se rozhodujete jaký typ vlastně chcete, jestli On Road (silniční) / Buggy / Truggy / Monster Truck / Crawler?

V první řadě je třeba si uvědomit kde převážně budete s modelem jezdit, jaké máte ve vašem okolí možnosti, nebo zda již někdo z vašeho okolí podobný model má a vy chcete jezdit s ním....

 • Silniční modely, neboli On Road nemusí být vždy vyloženě silniční, v této sekci naleznete jak vyloženě asfaltové verze, většinou s karoseriemi DTM, tak i rally modely s karoseriemi typu WRC. Veškeré tyto modely mají výborné jízdní vlastnosti jak na asfaltu, tak na betonové podlaze, štěrku či prašné cestě. Jízda v trávě nebo lesem je však problém!
 • Buggy / Truggy modely jsou většinou rychlé, vysoce stabilní a určené pro jízdu v lehkém terénu, po trávníku, na šotolině nebo štěrku, problémy nemají ani na asfaltu, takové modely jsou připraveny i na menší skoky. Rozdíl mezi buggy a truggy modely je většinou v šířce pneumatik a typu karoserie. Zatím co buggy kopíruje auta které můžeme vidět na závodních tratích, tedy s uzkými koly vpředu a širokými vzadu a tvarem tipickou karoserí, modely truggy jsou už tak trochu monster trucky, mají obdobné tvary karoserií a široké pneumatiky jak vpředu tak vzadu.
 • Monster Trucky jsou modely pro vyřádění, rychlou jízdu v trávě a na nezpevněném terénu s velkými skoky, takové modely do nepohody... Ty nejkvalitnější modely je možné používat např. na bikrosových tratích a ve skateparcích.
 • Crawler a Trial je kategorie pro pohodové poježdění po lese, jízdu přes popadané stromy nebo v lesním porostu, přes kaluže a potoky, popřípadě špláhní po skalách. Takovéhle modely jsou vždy zpřevodované do síly a extrémě pomalé jízdy, jezdíte na přesnost a pro zábavu. Modeláři tohoto typu většinou dbají na maketovost svých modelů a k tomu jim dopomáhá celá řada vylepšení a doplňků.

Když už víte jaký typ modelu a v jakém provedení jej zakoupit, nastává další otázka, jaké měřítko?

Opět důležitá rada je, zjistit jaký prostor máte na skladování modelu a jaké měřítko používají ve vašem okolí...

 • Měřítko 1/10 je takový standart, je nejprodávanější a nejběžnější hlavně pro silniční modely, na všechny tyto typy je dostupná široká škála tuningových dílů, různých typů pneumatik, disků a karoserií. 
  Měřítko 1/10 používá u všech verzí modelů (od silničních po monstertruck) kola s šestihrannými unašeči o průměru 6mm, silniční karoserie v rozvoru 257 - 260mm a se šíří 190-200mm, off road karoserie mají parametry různé, většinou je však lze dopasovat na jakýkoliv podvozek.
 • Měřítko 1/8 je typycké především pro modely Buggy a Monstertruck, především pro větší zábavu a možnosti v terénu... Většina závodů ať už s buggy, nebo monstertrucky se pořádá právě s modely v měřítku 1/8, toto měřítko je typycké především pro modely se spalovacím motorem, elektromodely však nejsou vyjímkou... 
  Modely v měřítku 1/8 používají kola s šestihrannými unašeči v průměru 17mm
 • Měřítko 1/5 a 1/6 je většinou používánu u modelů s dvotaktním spalovacím motorem na natural, tyto modely váží v průměru kolem 15kg a zvuk motoru připomíná motorovou pilu. Na takto velký a hlučný model je nutné mít prostory pro provoz a také tolerantní sousedy v okolí... 
 • Využijte možnost doručení ZDARMA!